Złożyłyśmy wniosek o ZNALEŹNIKI!

Czyli o naszym, ale pożyczonym pomyśle do Budżetu Partycypacyjnego

0
525

Kochani! Meldujemy posłusznie, że udało nam się załadować do systemu Budżetu Partycypacyjnego projekty wszystkich trzech Znaleźników! Wnioskujemy o postawienie ich w następujących lokalizacjach:

MOKOTÓW: przy Metrze Pole Mokotowskie, zaraz za stacją Veturilo:
link do projektu

ŚRÓDMIEŚCIE: na pl. Konstytucji
link do projektu

Polecamy:

BIAŁOŁĘKA: w Parku Magicznym (niestety przez śnieg mało widać, ale mieszkańcy Zielonej Białołęki na pewno świetnie znają to miejsce)
link do projektu

Co to jest ZNALEŹNIK?

To element małej architektury miejskiej. Okrągły płotek z przyczepionymi do niego spinaczami. Za ich pomocą można zawiesić na Znaleźniku zgubione przez kogoś, a znalezione przez nas przedmioty. Znalazłeś czyjąś zgubę – tu powieś! Zgubiłeś? Tu szukaj!
Dodatkowo do Znaleźnika przytwierdzona jest ławeczka, więc pełni on również funkcję miejsca spotkań.

Znaleźnik

Znaleźnik

Jaką funkcję społeczną pełni Znaleźnik?

ZnaleźnikProjekt w sprytny sposób rozwiązuje problem wielu z nas, a przy tym pełni bardzo ważną funkcję społeczną. Znaleźnik wzbudza w ludziach poczucie empatii wobec drugiego człowieka oraz uczy atencji w stosunku do otaczających nas ludzi. Projekt w bezpośredni sposób nawiązuje do uniwersalnych wartości moralnych, a jego pierwowzór, który stoi w Amsterdamie wywołuje uśmiech na twarzach wszystkich przechodniów i lokalnej społeczności.

Super! Kto jest autorem tego pomysłu?

Nie, nie my. Vindhek, bo tak nazywa się oryginalny Znaleźnik, zobaczyłyśmy po raz pierwszy w Amsterdamie. Od razu nam się ten pomysł spodobał i zastanawiałyśmy się, czy można ten wynalazek wykorzystać i u nas. Postanowiłyśmy skontaktować się z autorką – Annemarieke Weber. Napisałyśmy do niej maila. Tak po prostu. A ona zgodziła się bezpłatnie udostępnić nam swój projekt. Złota kobieta! Jedyne, czego chciałaby w zamian, to możliwość przyjazdu do Warszawy i zobaczenia warszawskiego Znaleźnika na własne oczy. Zrobimy to z przyjemnością, o ile projekt przebije się przez partycypacyjny proces.

No właśnie, jak to dalej wygląda?

Za nami uzgodnienia z autorką, zbieranie podpisów i złożenie projektu, ale to dopiero początek! Następny krok należy do urzędników, którzy sprawdzą, czy nic nie stoi na przeszkodzie w realizacji projektu. Ten etap nazywa się weryfikacją i trwa od 23 stycznia do 8 maja 2018. Jeśli projekt zostanie zweryfikowany pozytywnie, a dopełniłyśmy wszelkich starań żeby tak było, to na przełomie lutego – marca czekają nas konsultacje z mieszkańcami. Wtedy każdy będzie mógł wyrazić swoje zdanie na temat projektu, jego konkretnej lokalizacji, szczegółów wykonania itp.

Największy „show” będzie w drugiej połowie czerwca, kiedy to wszyscy Warszawiacy będą głosować na najciekawsze i najbardziej potrzebne według nich projekty. Wyniki tego głosowania mają być ogłoszone 13 lipca 2018. Wtedy powinniśmy się wszyscy dowiedzieć, czy nasze Znaleźniki zostaną zrealizowane w… 2019 roku.

Także, kochani, trzeba się ubroić w cierpliwość 🙂

Zapraszamy Was do śledzenia naszych postępów związanych z tym projektem. Na Facebooku utworzyłyśmy nawet specjalne wydarzenie poświęcone tej sprawie.Oto link.Będzie nam bardzo miło, jeśli dacie wyraz temu, że pomysł Wam się podoba i że nas wspieracie w jego realizacji. W końcu nie robimy tego tylko dla siebie 🙂

Do zobaczenia!
Ania, Ania i Ada

 

 

 

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here