Jakiś czas temu opisałam na blogu Przychodnię dla dzieci na Madalińskiego i pisaliście mi potem, że post ten był dla Was bardzo przydatny, a informacje w nim zawarte ułatwiły Wam życie. Właśnie takie komentarze są dla mnie najcenniejsze i bardzo się cieszę, że chociaż się osobiście nie znamy, to mogę Wam po sąsiedzku, za pośrednictwem bloga, jakoś pomóc. Dlatego dziś kolejna dawka informacji o mokotowskiej służbie zdrowia. Tym razem będzie o alergiach, alergikach i wielkich poszukiwaniach alergologa.
Kogo nie dotyczy problem alergii? Niestety jest coraz mniej takich osób. Ja sama jestem alergiczką i moja najstarsza córka również dostała ten wątpliwy prezent ode mnie w spadku. Bardzo długo leczyłyśmy się w przychodni na Żolibożu (z polecenia), ale w ubiegłym roku okazało się, że nasza alergolog odchodzi na emeryturę i tym samym moja córka, jak i cała przychodnia zostały bez alergologa. Tym, którzy znają temat, nie muszę wyjaśniać, że alergologów w Warszawie jest jak na lekarstwo, a zapotrzebowanie na nich – coraz większe. Długo szukałam i pytałam w przychodni o to, do której poradni możemy się udać, aż w końcu sama znalazłam. Jak zwykle – okazało się, że najciemniej jest pod latarnią. Na Mokotowie mamy Warszawskie Centrum Alergologii Alergo – med. Placówka przyjmuje prywatnie, ale ma też podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, z której np. ja korzystam.
Z tego, co można przeczytać na ich stronie, w przychodni pracują naprawdę najlepsi specjaliści alergolodzy, kierownicy klinik pediatrycznych i alergologicznych czołowych warszawskich szpitali. Sami zresztą podkreślają, że ich zaletą jest najlepsza kadra.
Jaka jest oferta przychodni?
W przychodni można się umówić na konsultacje profesorów medycyny i specjalistów, przeprowadzane są testy skórne, testy kontaktowe, badania krwi, szczepienia odczulające, spirometria, a także są prowadzone konsultacje laryngologiczne. Jeśli idziemy prywatnie, to ceny konsultacji wahają się od 140 do 200 zł (pełny cennik na stronie).
Na pewno interesuje Was termin oczekiwania na wizytę. Sprawa ma się tak: pierwsza wizyta na NFZ: oczekiwanie ok. 9 miesięcy, kolejna wizyta na NFZ: na następny miesiąc. Jeśli chcecie się umówić prywatnie, to równiez terminy na najbliższy miesiąc.
Jak można skrócić czas oczekiwania na wizytę na NFZ?
My zrobiliśmy tak. Na pierwszą wizytę umówiliśmy się prywatnie (krótki termin), a przed następną, która była wyznaczona niedługo potem, donieśliśmy skierowanie od pediarty i druga wizyta odbyła się już na NFZ. Jeśli rozpoczęliście już leczenie w Alergo-med, to kolejne wizyty są umawiane bez większego oczekiwania, przynajmniej tak jest teraz (stan na maj 2016).
Adres:
Warszawskie Centrum Alergologii „ALERGO-MED”
02-547 Warszawa
ul. Lewicka 4 (wejście od ul. Falęckiej)
Mam nadzieję, że informacje zawarte w tym poście były dla Ciebie pomocne. Wiedzcie, że ten post nie jest sponsorowany.