Jeśli nie macie pomysłu, jak spędzić nadchodzący weekend, to może pomoże Wam moje zestawienie najciekawszych wydarzeń? 🙂 Wszystkie wydarzenia z tego zestawienia są bezpłatne. Korzystajmy z pięknego lata, które ciągle się nie kończy! 🙂

SOBOTA, 15 WRZEŚNIA

Spacer „Detal architektoniczny Nowej Pragi”

sobota, godz. 10.00-12.00, początek przy wejściu głównym do Galerii Wileńskiej od strony ulicy Targowej

Spacer architektoniczny, w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Spacer obejmie m.in. ulice: Wileńską, Inżynierską, Stalową, Strzelecką, 11 Listopada.

Więcej o wydarzeniu

Polecamy:

Piknik historyczny na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych

sobota, godz. 10.00-18.00, Kamionkowskie Błonia Elekcyjne

A to propozycja dla tych, którzy lubią wojskowe klimaty. Podczas pikniku będzie można obejrzeć pokazy umundurowania i uzbrojenia, zaaranżowany szpital polowy oraz kuchnię polową. Dodatkowo o godzinie 17.00 zaplanowano inscenizację potyczki z wojny polsko-bolszewickiej. Uwaga: wstęp wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej o wydarzeniu

Festiwal Sztuki Dobrego Życia „Baby Polskie”

sobota, godz. 10.00-20.00, Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2

Festiwal „Baby polskie” ma na celu zachęcić do szczęśliwego życia. W czasie festiwalu zaplanowano m.in. warsztaty zielarskie, florystyczne i kaligrafii oraz zajęcia z pięknego nakrywania do stołu. Będzie też można poznać tajemnice dawnych warszawskich cukierni oraz spróbować tradycyjnych polskich wypieków. Chętni mogą też przynieść własne ciasto drożdżowe i wziąć udział w konkursie na najlepszy wypiek. 🙂

Więcej o wydarzeniu

Piknik sportowo-rodzinny

sobota, godz. 12.00-17.00, błonia Stadionu Narodowego

To pewnie jedna z ostatnich szans na rodzinne piknikowanie przed nadejściem jesieni. 😉 Dlatego bardzo zachęcam Was do wybrania się w sobotę na błonia Stadionu Narodowego. W programie m.in. spotkania ze sportowcami, ścianka wspinaczkowa, treningi i mnóstwo zajęć, warsztatów i animacji dla dzieci, dorosłych i seniorów. Naprawdę będzie się działo!

Więcej o wydarzeniu

NIEDZIELA, 16 WRZEŚNIA

Festiwal Otwarte Mieszkania

niedziela, cały dzień różne miejsca na Pradze

Festiwal Otwarte Mieszkanie to impreza, w ramach której, co roku dla zwiedzających udostępniane są wnętrza wybranych mieszkań. Podczas poprzednich edycji udało mi się obejrzeć kilka wnętrz – to naprawdę fajna sprawa, móc zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne do zwiedzania. W tym roku motywem przewodnim Festiwalu jest socrealizm. W programie zaplanowano zwiedzanie kilku mieszkań i pracowni w różnych miejscach Warszawy, z czego kilka na Pradze. W najbliższą niedzielę będzie można zobaczyć:
10.00-13.00 – mieszkanie na osiedlu Praga II, ul. Jagiellońska 56
11.00-15.00 – pracownia Jana Bohdana Chmielewskiego, ul. Jagiellońska 56
12.00-16.00 – wystawa „Osiedle Praga II”, ul. Skoczylasa 10/12

Więcej o wydarzeniu

Praska Garażówka, czyli lato po drugiej stronie Wisły

niedziela, godz. 13.00-18.00, Podwórko na 11 Listopada 22

Ostatnia w tym sezonie praska garażówka. Kto przez ostatnie kilka miesięcy nie zdążył tu dotrzeć, ma więc ostatnią szansę. 😉 Będzie kiermasz staroci, wymiana ubrań, zabawek, płyt i książek, a także stoiska z rękodziełem. Można wpadać zarówno jako kupujący, jak i sprzedający – w tym drugim przypadku zgłoście się wcześniej do organizatorów.

Więcej o wydarzeniu

Spacer „Nowa Praga – filmowe serce miasta”

niedziela, godz. 15.00-17.00, początek przy gmachu Dyrekcji Kolei (u zbiegi Wileńskiej i Targowej)

Szykuje się naprawdę ciekawy spacer, podczas którego będzie można obejrzeć praskie miejsca, które „zagrały” w filmach. Oprócz tego, podczas spaceru usłyszycie wiele opowieści o historii Nowej Pragi, z których dowiecie się m.in. jaką ulicę nazywano „Praską Marszałkowską”, gdzie mieszkał Balcerek z serialu „Alternatywy 4” i co Szwedzi mają wspólnego z ulicą Szwedzką.

Więcej o wydarzeniu

Spektakl „Róża ze Skaryszewskiej” i urodziny Pani Róży Karweckiej

niedziela, godz. 16.00, Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2

Pani Róża Karwecka to wyjątkowa postać z Kamionka. Jest skarbnicą wyjątkowych historii, inicjatorką i liderką licznych projektów społeczno-kulturalnych i działaczką Klubu Sąsiada. Spektakl, który będzie można obejrzeć w niedzielne popołudnie oparty jest na wspomnieniach Pani Róży oraz innych mieszkańców ulicy Skaryszewskiej. Spektakl opisuje powojenną codzienność Warszawy. Dla starszej widowni będzie odbiciem ich dzieciństwa i młodości, dla młodszych zabawnie opowiedzianą historią o tak innej niż dziś, codzienności.

Dobry spacer charytatywny po Warszawie

niedziela, godz. 16.00-18.00, początek na Placu Weteranów 1863 roku pod Katedrą św. Floriana

Spacer uliczkami Pragi, podczas którego będzie można m.in. dowiedzieć się: gdzie uczył się Janusz Korczak, gdzie stoi dawna rytualna łaźnia żydowska, skąd odchodziła kolejka wąskotorowa do Jabłonnej i Karczewa i gdzie znajdował się pierwszy praski wodociąg.

Uwaga wstęp jest bezpłatny, ale po spacerze będziecie mogli dobrowolnie wesprzeć projekt, mający na celu wsparcie rozwoju dzieci oraz zapobieganie przemocy i uzależnieniom.

Więcej o wydarzeniu

Koncert z okazji urodzin Marii Żabczyńskiej

niedziela, godz. 17.00-19.00, Zaułek Żabczyńskich (Saska-Kępa, w okolicach ul. Walecznych)

Koncert piosenek przedwojennych, zorganizowany z okazji urodzin Marii Żabczyńskiej – aktorki teatralnej i filmowej.

Więcej o wydarzeniu

Wystawa „Blok Furii przy ulicy Targowej 63”

od niedzieli do niedzieli, godz. 17.00-18.30, dziedziniec przy ul.Targowej 63

Bardzo ciekawe wydarzenie. Przez kilka najbliższych dni na dziedzińcu, przy Targowej 63 będzie można oglądać wystawę prac wykonanych przez mieszkańców tej kamienicy. Prace będą opowiadały o mieszkańcach, ich potrzebach i wszystkim co jest dla nich ważne.

Więcej o wydarzeniu

Koncert „Pożegnanie lata”: Kasia Wilk z Zespołem & LemON

niedziela, godz. 19.00-21.30, Park nad Balatonem

W niedzielę nad Balaton przyjeżdża wielki świat muzyczny. 😉 Na pożegnanie lata zagrają Kasia Wilk i LemON. Kto wpada?

Więcej o wydarzeniu

WTOREK, 18 WRZEŚNIA

Spacer „Niezwykły Kamionek”

wtorek, godz. 18.00-20.00, początek przed Teatrem Powszechnym, na skwerku u zbiegu al. Zielenieckiej i Zamoyskiego

Kamionek, to bardzo interesująca część Warszawy. Jego dzieje sięgają czasów, kiedy stolicy nie było jeszcze nawet w planach średniowiecznych urbanistów. W XIX wieku na Kamionek wkroczył przemysł, który bardzo zmienił okolicę – ze spokojnej osady, w skupisko wielkich fabryk. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak wygląda najdziwniejszy taras widokowy w stolicy, co zostało z najstarszego przykościelnego cmentarza w Warszawie, w którym miejscu funkcjonowały kina „Bomba”, „Kamionek” i „Drops”, to wpadnijcie koniecznie.

Więcej o wydarzeniu

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here