szczepienie na covid warszawa

Szczepienia na Covid ruszyły. W całej Polsce w ramach Narodowego Programu Szczepień rozpoczęły się szczepienia przeciw koronawirusowi. Kto, kiedy i gdzie będzie mógł zaszczepić się w Warszawie?

Szczepienia na Covid – kto i kiedy może się zaszczepić?

Szczepienia odbędą się w czterech etapach. Podział przygotowano w oparciu o ryzyko narażenia na zakażenie, ryzyko poważnego zachorowania i śmierci oraz ryzyko społeczno- ekonomiczne i ryzyko transmisji. Priorytetem objęto pracowników ochrony zdrowia, pracowników domów pomocy społecznej i miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

W Warszawie szczepionki przeciwko COVID-19 trafiły na razie do trzech szpitali miejskich, (szpital Inflancka, Czerniakowski i Bielański) i szpitale te rozpoczęły szczepienia.

szczepienie n COVID WARSZAWA

Kto następny?

W kolejnym etapie ze szczepień skorzystają pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie oraz nauczyciele. Z kolei w ramach etapu II ze szczepień będą mogły skorzystać osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia, wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia. W etapie III będą szczepieni przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz osoby powyżej 18. roku życia, które nie mają żadnych schorzeń zwiększających ryzyko ciężkiego przebiegu i zgonu z powodu COVID-19.

szczepienie na covid warszawa

Co zrobić, żeby się zaszczepić?

Po pierwsze trzeba się zarejestrować: przez infolinię ( bezpłatna infolinia czynna całą dobę pod numerem 989, informacje na temat szczepień dostępne w języku polskim, angielskim, ukraińskim oraz rosyjskim); u lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta (TUTAJ). Następnie należy zgłosić się do punktu szczepień, żeby umówić się na wizytę. Można to zrobić przez Internetowe Konto Pacjenta, za pośrednictwem placówki, która wystawiła e-skierowanie lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Polecamy:

Szczepienia będą realizowane w przychodniach Podstawowej Opieki Zdrowotnej, szpitalach i u lekarzy samodzielnie prowadzących praktykę.

E-skierowanie ważne jest 60 dni od dnia wystawienia. Jest ono generowane automatycznie zgodnie z kolejnością szczepień. Lekarz będzie też mógł wystawić dla pacjenta indywidualne e-skierowania (np. dla osoby nieposiadającej numeru PESEL czy dla osoby, która nie mogła poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego e-skierowania).

Do umówienia się na szczepienie konieczne jest jest jedynie podanie swoich danych osobowych. Po dokonaniu rezerwacji wizyty, otrzymacie SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Pacjent będzie od razu umawiany na dwie wizyty i także przed drugą dawką szczepionki będzie powiadamiany SMS-em.

Punkty szczepień w Warszawie znajdziecie TUTAJ.

Wszystkie informacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziecie TUTAJ.


Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here