Wawa Share, czyli współdzielenie w Warszawie. Z jakich usług można korzystać w Warszawie w ramach ekonomii współdzielenia? Gdzie zgłosić swój projekt i gdzie szukać pomocy w realizacji swojego pomysłu?
Idea współdzielenia zyskuje coraz większą popularność a Warszawa wspiera rozwój aplikacji i inicjatyw z tego obszaru. Umożliwia warszawiankom i warszawiakom współdecydowanie o mieście i zachęca do zgłaszania do budżetu obywatelskiego pomysłów na rozwój miasta. Inwestuje w infrastrukturę, która ułatwia realizację projektów z zakresu ekonomii współdzielenia, która buduje lokalne wspólnoty i wspiera rozwój gospodarczy miasta.
Ekonomia współdzielenia pomaga zbudować lokalną wspólnotę. Staje się coraz popularniejsza i zaczyna przybierać coraz bardziej innowacyjne formy. Możemy dzielić się różnego rodzaju zasobami, czasami bezpłatnie, czasami za opłatą, ale bez przekazywania praw własności. Wykorzystywać platformy internetowe, żeby współpracować, tworzyć, dzielić się swoim czasem, talentem i tym, co posiadamy. Mogą to być nieruchomości, pojazdy, narzędzia, treści medialne, czy umiejętności. Jesteśmy jednocześnie konsumentami i producentami, którzy dzięki technologiom cyfrowym mają możliwość dotarcia do dużej grupy odbiorców.
Inicjatywy oparte na ekonomii współdzielenia i ekonomii cyrkularnej działające w Warszawie możecie znaleźć TUTAJ. Jest to np. punkt wymiany roślin na Białołęce, różowe skrzyneczki, Miejsca Aktywności Lokalnej, Jadłodzielnie, Rower Cargo, Fablaby Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa”.
Na stronie WawaShare możecie zapoznać się z projektami z zakresu ekonomii współdzielenia i ekonomii cyrkularnej realizowanymi w Warszawie. Możecie tam również zgłosić swój własny projekt.